MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 5:3
Góly BR: 22 KOŠTIAĽ, 20 TOMAŠKA, 19 ŠMÁLIK

Góly BR: 87 SRNKA, 87 SRNKA, 11 LAUBERT, 90 ŠTUBŇA

NEDEĽA  03.09. 2017 O TRETIE  MIESTO
HK ISKRA PARTIZÁNSKE - HK BREZNO 2:5
Góly BR: 71 BAUER, 71 BAUER, 20 TOMAŠKA, 18 LONGAUER, 87 LAUBERT

Hokejový turnaj City Cup 2017, bol pre náš tím dobrou skúsenosťou a vynikajúcou zápasovou prípravou. Na turnaji sme odohrali tri kvalitné stretnutia, v ktorých sme ani raz nenastúpili v rovnakej zostave. Tréner Sásik tak mal výbornú príležitosť vyskúšať a vidieť všetkých hráčov bojujúcich o svoje miesto v zostave,  vyskúšať si presilovky, oslabovky a vytvoriť si predstavu o jednotlivých formáciach s ktorými by sme už nastúpili do majstrovských zápolení. Priebeh turnaja ukázal, že sa náš herný prejav každým zápasom zlepšuje. V úvodnom stretnutí sme nastúpili proti "Béčku" Liptovského Mikuláša. Aj keď sme zápas prehrali a v neskoršom dianí turnaja sa tým posunuli "len" do boja o tretie miesto, tak nás môžu mrzieť len tie nevyužité šance. V druhom stretnutí sme si tieto veci dokázali postrážiť a aj napriek dvojnásobnému prehrávaniu, sme dokázali chalanov z Kroměříža poraziť a posunúť sa tak do bojov o tretie miesto. Keďže domáci tím po nájazdoch vyradil Iskru Partizánske, do súboja o tretie miesto, sme nastúpili proti "obuvníkom". Stúpajúca úroveň nášho herného prejavu a chuť odčiniť smolnú prvozápasovú prehru, nedala Iskre žiadnu šancu uspieť a tak sme po parádnom výkone stretnutie vyhrali a skončili tak na peknom treťom mieste. Touto cestou sa chcem poďakovať organizátorovi turnaja MHK Ružomberok a špeciálne Peťovi Matejkovi, ktorí pripravili turnaj na vysokej úrovni. Takisto ďakujeme našim súperom, ktorí k turnaju pristúpili zodpovedne a dali mu tým vysokú úroveň.

Týmto turnajom sa tak ukončila hlavná príprava našich Rytierov. Posledné prípravné stretnutie pred ostrým štartom ligy,  odohrajú naši Rytieri na domácej pôjde Arény Brezno už 09.09.2017 o 17:00 proti tímu, ktorý sa pripravuje na vstup do 2. HOKEJOVEJ LIGY a to VW SLOVAKIA WOLVES.

8. ŠHT - 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI

ŠTVRTOK 31.08.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:8 (0:1,1:6,0:1)
Góly BR: TUŇA Oliver (MELICHER Patrik)

S priveľkým rešpektom voči súperovi sme nastúpili na prvý ligový zápas. Výsledok je zrkadlom nedôraznej defenzívnej činnosti všetkých hráčov a bez ťahu na bránu sme tiež viac gólov nemohli streliť. Zlyhali sme v taktickej disciplíne a ani zlepšená hra v poslednej tretine nemohla zakryť fakt, že súper bol v tomto zápase silnejší.

Hugo Lukačovič: V prvej tretine sme hrali ustráchane. Málo sme hrali do tela a slabšie korčuľovali. V druhej tretine sme nehrali na svojich postoch, takže sme dostali góly. Nevedeli sme sa dostať z pásma. V tretej tretine sme sa trošku zobudili, no bolo už neskoro

Oliver TurňaPrvú tretinu sme hrali 0:1, vedeli sme súpera občas zavrieť, no v druhej tretine nás zavreli a dostali sme 6 gólov, čo nás zlomilo. Nepomohol ani gól, ktorý sme dali. Na začiatku 3. tretiny sme na nich vybehli a zavreli sme ich u nich v pásme, no gól sme nedali. Bolo tam ešte pár šancí no, nepremenili sme ich. Súper nám strelil ešte jeden gól na konečných 1:8. Kvôli nedôraznosti v predbránkovom priestore a nepokrývaní hráčov sme prehrali 1:8.

7. ŠHT - 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI

HK BREZNO - MHA MARTIN 1:10 (1:5,0:3,0:2)
Góly BR: MURÍN (MUNDIER)

Sme družstvo, ktoré to nebude mať v lige ľahké. Aj dnes, pri jednoznačnom priebehu, sme sa snažili o čo najlepšiu hru. Je nám jasné, že jedine poctivá práca v tréningu a skúsenosti zo zápasov nás môžu posunúť ďalej. Po zápase bolo vidieť, že chceme hrať hokej, že nás nezastaví neúspech.

Vladimír VilmonMálo sme strieľali, slabo blokovali streľbu súpera, potrebujeme zlepšiť obrannú činnosť.

6. ŠHT - 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

ŠTVRTOK  31.08. 2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly BR: TÓTH P. (MEDVEĎ M.), PILIAR S. (BÁLINT A.), MEDVEĎ M. (TÓTH P.), KVIETOK J. (TÓTH)

Na prvý ligový zápas sme vycestovali do Martina. Domáci nám nič nedarovali a od úvodu sa do nás zahryzli. Vďaka našej skvelej brankárke sme prežili počiatočný tlak a postupne sa nám naskytli príležitosti na nebezpečné protiútoky. V 20.minúte pretlačil puk do brány Tóth a šli sme do vedenia. Martinčania však stihli ešte pred koncom 1.tretiny vyrovnať. V druhej tretine sa nám podarilo utlmiť nápor domácich a hra sa vyrovnala. Úvod tretej tretiny patril opäť domácim, už v prvom striedaní sme inkasovali a tlak na našu bránu sa stupňoval. Rytieri však odolávali a keď v 56.minúte poslal Bálint do brejku Piliara, ten sa už do tretice nemýlil a bolo 2:2. O minútu na to dorazil Tóthovú strelu do brány Medveď a Rytierska nezlomnosť znovu slávila úspech. Záverečnú power-play domáci nezvládli a Kvietok rozhodol o našom víťazstve. Pochvala patrí celému družstvu za  bojovnosť a kolektívny výkon.

5. ŠHT - 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

MHA MARTIN - HK BREZNO 4:1 (2.1, 1:0, 1:0)
Góly BR: BUDAI A.

Piatakov nezastihol úvod ligy v ideálnej forme. A možno to bola nervozita, ktorá zväzovala Rytierom ruky i nohy. Martinčania mali lepší pohyb, dobre kombinovali, boli aktívnejší, tlačili sa pred našu bránu a nám sa nedarilo takmer nič. Po samostatnej akcii Budai síce vyrovnal na 1:1, no to bolo z našej strany všetko. Len vďaka spoľahlivému výkonu oboch brankárov sme uhrali priaznivý výsledok. Dnešným výkonom ďaleko sme zaostali za našimi možnosťami. Veríme, že budúcu sobotu v domácej aréne už Rytieri naplno ukážu, čo je v nich.